ייעוץ פנסיוני - איך זה עובד?

אנשים רבים אינן מבינים את החשיבות של ייעוץ פנסיוני ואינם מבדילים בין פעולות השיווק של הגופים הפיננסיים לבין פעולות ייעוץ אובייקטיבית שנועדה למקסם את הרווח ואת הביטחון של החוסך.

בואו נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר - כולנו זקוקים לחיסכון פנסיוני. בסופו של דבר יגיע היום בו נצא לגמלאות ולא נוכל להתפרנס כפי שאנו מתפרנסים כיום. אם נסתמך על קצבאות הביטוח הלאומי, המשמעות של זה היא שנרד ברמת החיים וככל הנראה נצטרף למעגל העוני. איננו צריכים להסביר לכם כי קצבאות הביטוח הלאומי הן מינימליות ואינן מאפשרות לחיות ברווחה.

ביטוחים פנסיונים

מהסיבה הזו אנשים רבים בוחרים בסוגים שונים של ביטוחים פנסיוניים. וכאן גם ראוי לציין כי הביטוחים השונים אינם מיועדים אך ורק למקרה של פרישה לגמלאות, הם גם מכסים מצבים שונים של אבדן כושר העבודה; דבר שיכול להתרחש גם בגילאים צעירים בנסיבות שונות. אך גם כאשר אתם פונים אל השוק הפרטי, אתם חייבים ייעוץ פנסיוני על מנת לבחור באפשרות האופטימלית עבורכם.

תחת הביטוחים הפנסיונים עומדים לרשותכם כלים שונים. לצורך הדוגמה זוהי יכולה להיות קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל לתגמולים. כך מוצר פיננסי שכזה מציע תנאים וזכויות שונות. הגופים הפיננסים משקיעים בשיווק על מנת לצרף אתכם אל אפיקי החיסכון הפנסיוני שהן מציעות. אך לפעמים חסרים לכם הכלים על מנת לנתח כל ערוץ חיסכון ולהבין מה מתאים עבורכם. וכאן נכנס לתמונה יעוץ פנסיוני.

לנצל את הטבות המס

המדינה רוצה לעודד את אזרחיה לתכנן את העתיד התקציבי שלהם. ומסיבה זו היא מעניקה הטבות מס שונות אשר מטרתן היא לעודד חיסכון פנסיוני. וכאשר נותנים לכם הטבות מס, בוודאי שתרצו לקחת אותן. אך לפעמים יש צורך ביועץ פנסיוני המבין את הדקויות ויכול לראות את התמונה המלאה. בעזרת ייעוץ פנסיוני ניתן למקסם את הטבות המס ולהגדיל את החיסכון.

ייעוץ פנסיוני יסייע לכם לתכנן את העתיד הכלכלי שלכם. אינכם רוצים להיות מופתעים, עליכם להתכונן לעתיד ולקחת בחשבון תרחישים שונים. יועץ פנסיוני יכול לעזור לכם לעשות את כל החישובים ולהעריך מהו החיסכון הנדרש על מנת לעמוד בציפיות מסוימות של יכולות כלכליות עתידיות.

בעבר ייעוץ פנסיוני היה נגוע בהרבה מאוד ניגוד אינטרסים. הגופים המייעצים היו אלו אשר שיווקו את תכניות החיסכון ולכן לא העניקו ייעוץ אובייקטיבי. מאז רפורמת בכר ישנה הפרדה ברורה בין יועצים לבין משווקים והנושא נמצא תחת פיקוח. על מנת להעניק ייעוץ פנסיוני היום בישראל יש צורך ברישיון לייעוץ פנסיוני. 

למידע נוסף - https://todaafinansit.co.ilכל הזכויות שמורות