בשורות טובות: שדרות ירושלים חוזרות לימים הטובים

סוף סוף זה קורה: לאחר שלוש שנות עבודה על הקו האדום של ה"דן-קל" – הרכבת הקלה, הוסרו הגדרות בשדרות ירושלים ברחובות ארליך ואילת ביפו. המשמעות של זה היא שהשדרה חוזרת שוב לידיה של עיריית תל אביב לאחר שבשנים האחרונות היתה נתונה בידיה של חברת נת"ע שאחראית על עבודות הרכבת.

כעת, העירייה שמחה לבשר לתושביה כי לאחר שהסתיימו העבודות הפכה השדרה לרחוב ירוק ומוצל, בו לצד הרכבת הקלה ותחנותיה יעבור גם שביל אופניים רחב, מדרכות נעימות להליכה ולצידן בתי עסק קטנים, בתי קפה ומסעדות. בעירייה צופים כי כשהרכבת תפתח לציבור הרחב תחזור השדרה לימי הזוהר שלה ותמשוך אליה רבים מהעיר תל אביב- יפו ומהסביבה.

ומה עם כלי רכב?

הסרת הגדרות והבנייה המחודשת בשדרות הפכה אותן למעשה לרחוב ללא כלי רכב, פרט לרכבת הקלה ולכלי תחבורה דו גלגליים כמו קורקינט, אופניים וכו'. העירייה מזהירה כי דווקא בשל כך, דרושה עירונות מוגברת לרכבת הקלה שנסיעתה שקטה במיוחד. כדי להימנע מתאונות יש לנקוט כמה כללי זהירות:

-          אסור לחצות את המסילה כשמתקרבת הרכבת הקלה.

-          אסור לרכוב על המסילה ברכב דו גלגלי. יש לרכוב רק היכן שמותר על פי חוק.

-          כאמור, יש להקפיד לשמור על ערנות יתירה. ערנות שומרת על החיים.

-           חשוב להיות ערניים גם לשינויים בתנועה ובזמני טעינה ופריקה.

הכללים הללו נכונים כבר בימים אלה, כאשר חברת נת"ע מבצעת נסיעות מבחן לרכבת הקלה לקראת תחילתן של הנסיעות המסחריות. על כן, יש להקפיד עליהם כדי להימנע מפגיעה בחיי אדם.

מהו הקו האדום?

הקו האדום שיחל את פעולתו בחודשים הקרובים הוא למעשה "עמוד השדרה" של הרכבת הקלה. מסלול הקו עובר בכמה מהאזורים הכי עמוסים בגוש דן. הקו צפוי להיות העמוס ביותר שכן הוא עתיד לשרת נוסעים מכל הערים הגדולות במטרופולין תל אביב, זאת כמובן בהשוואה לקווים הנוספים שעתידים להיפתח לנסיעה בשנים הקרובות. הקו יעבור בפתח תקווה, בבני ברק, ברמת גן, בתל אביב, ביפו ובבת-ים. הוא כולל 24 תחנות עליונות ועשר תחנות תת קרקעיות – בסך הכל 34 תחנות.

לצד פיתוח הקו האדום שעובר בשדרות ירושלים, עבר המקום מתיחת פנים רצינית והושקעו בו תקציבים רבים. הרחוב רוצף מחדש, נסללו בו שבילי אופניים מוצלים, הוחלפו תשתיות מתחת לפני הקרקע, חודשה תאורת הרחוב, הוצב ריהוט רחוב חדש ויפה ועוד.

לסיכום: יש למה לצפות

ההגעה לשדרות ירושלים המחודשות תהיה קלה במיוחד בשל התחבורה הציבורית המפותחת לאזור. כך כל מי שחפץ בכך יוכל להנות מהחידושים, מהתרבות המאפיינת את האזור, לטעום מסצנת הקולינריה של האזור ולהרגיש בחו"ל – בארץ.כל הזכויות שמורות