חילונים בת"א מתלוננים: "חסידי גור טורדים את מנוחתינו"
כפייה חילונית • תושבי רמת החייל דורשים לבטל את צופרי השבת בתל אביב • כל הפרטים
0
אילוסטרציה


אין גבול: תושבי חילונים בתל אביב פנו בדרישה לפעול כנגד תופעת הכריזה לקראת השבת. 

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא חבר מועצת עיריית תל אביב ראובן לדיאנסקי, שיגר השבוע מכתב לח"כית מ'ישראל ביתנו' וטען כי על שולחנו פניות רבות מתושבי שכונת רמת החייל אשר מנוחתם מוטרדת מדי יום שישי על ידי חרדים המתגוררים בסמוך.

לא לחינם פנה לדיאנסקי למיכאלי שכן זו יזמה לאחרונה את חוק הרעש, הידוע בציבור כ"חוק המסגדים", ועוררה סערה לא קטנה. "זו תקופה ארוכה שתושבי שכונת רמת החייל סובלים, מדי יום שישי, ממפגע של רעש הבוקע מרמקולים אשר ככל הנראה מותקנים על גג של בניין מגורים, שהינו חלק משיכוני חסידות גור, שבשכונת נווה שרת" כתב לדיאנסקי. 

"מספר דקות לפני כניסת השבת דואגים השכנים החרדים מהשכונה הסמוכה להשמיע מוסיקה וקריאות "שאבעס" בעצמה חזקה למדי. לצערי, בקשות שהופנו בעבר מצד תושבים למנהיגי החרדים בשכונת נווה שרת לחדול מהשמעת המוסיקה הרועשת נפלו על אזניים ערלות", הוסיף.

לדברי לדיאנסקי כאשר העלה את הנושא בישיבת המועצה הסביר ראש העירייה רון חולדאי כי טענות להפרעות סדר מסוג זה מטופלות באופן שוטף על ידי משטרת ישראל, והתחייב כי בדיון הקרוב שיתקיים עם המשטרה יועברו לידיה התלונות ותיעשה בקשה לבדיקתן.

"לאור מודעותך לנושא מטרדי הרעש, אשר אני מניח הביאו אותך לקדם את החוק שזכה לכינוי "חוק המסגדים", אני מבקש כי תקדמי חוק של איסור "הכרזת השבת" ברחבי הערים, דרך רמקולים ומערכות כריזה אשר יוצרים מטרדי רעש וגורמים לסבלם של רבים בציבור", ביקש מחברת הכנסת.

שלח לחבר הדפסה

כתבות נוספות

ראשי ישיבות במתקפה כנגד 'יתד' "מבזים מורשת הרב שך "
0

בעלי חנוית בגאולה פתחו בתביעה נגד הסיקריקים • חשיפה
2

מקורב הגרי"ש אלישיב חושף לאנ"ש :"לא שולל תמיכה בלפיד"
7

בעקבות המעצרים • מאות יפגינו בבית שמש
0

תגובות

     
זורקים מטאטא (צילום: יוטיוב)
מכות וזריקת מטאטים בין נזירים וכמרים בבית לחםפשקווילים
פשקוויל נגד מנהיגי ה'שאלים' הרב רומפלר יואליש קרויס ועוד... (צילום: אנ''ש)
פשקוויל נגד מנהיגי ה''שאלים'' הרב רומפלר יואליש קרויס ועוד