עיניים שורפות – יש למישהו ביסלי?

עיניים שורפות יכולות להיות סיוט בלתי נסבל. למה זה קורה ומה כדאי לעשות?

למה העיניים שורפות?

מנגנון העיניים הוא מנגנון מתוחכם ביותר, אשר אמון על תפקוד תקין של יכולת הראייה לאורך כל שעות היממה, גם בחושך, גם כשאנחנו עייפים – העיניים ממשיכות לשרת אותנו נאמנה. אבל מה קורה כשהעיניים מתחילות לצרוב בצורה בלתי נסבלת? ומדוע זה קורה?

הסיבות לבעיה של עיניים שורפות הן רבות ומגוונות. מרבית הסיכויים שמדריך אינטרנטי כזה או אחר לא יידע לאבחן את הסיבה הספציפית שגרמה להתפתחות הצריבה בעיניים שלכם אבל באמצעות ביקור קצר אצל רופא מקצועי תוכלו לדעת מה הם הגורמים ואיך הכי נכון יהיה לטפל בבעיה. כדי לקרב אתכם אל הפתרון, הנה כמה מהסיבות האפשריות:

  1. כדורים נגד אלרגיה – אנטי היסטמינים מהווים את אחת הסיבות העיקריות להיווצרות תחושת צריבה בעיניים וברוב המקרים, כמעט כל משפחות האנטי היסטמין יכולות להביא לצריבה. כדורים נוספים שיכולים לגרום לתופעה של עיניים שורפות הם גלולות למניעת הריון.
  2. דלקות עיניים – דלקות עיניים גורמות לנזקים גם לרקמות המקיפות את אזור הדלקת עצמה ובמקרים רבים מביאות להתפתחויות לא רצויות בעיניים. דלקות עיניים יכולות לגרום לנזק בלחמית ובקרום העין ובכך להביא להתפתחות תחושה של צריבה.
  3. ניתוחים שונים – בין שמדובר בניתוח פלסטי ובין שמדובר בניתוח אסתטי, ניתוחים שכאלה יכולים לגרום לנזק לא מכוון בפעילות של העפעפיים וכתוצאה מכך, להביא לקושי בתפקוד התקין.
  4. יובש – יובש הנוצר כתוצאה מדמעות לא מספיקות או דמעות שאינן שומניות מספיק – יכול לגרום גם הוא לתחושת צריבה בגלגל העין.
  5. אלרגיות שונות – ברוב המקרים, כאשר מדובר באלרגיה, הצריבה תחלוף גם עם תום החשיפה לגורם האלרגני ואולם, כאשר תחושת הצריבה אינה חולפת ככל הנראה וברוב המקרים מדובר בגורם אחר.
  6. שימוש מסיבי בעדשות מגע – השימוש בעדשות מגע למשך שעות ארוכות ביום מפחית את אספקת החמצן אל הקרנית ופוגע ברגישות הטבעית שלה. רגישותה של הקרנית אחראית על ייצור הדמעות בעיניים וכאשר הקרנית אינה מקבלת את כמות החמצן הדרושה לה, כך גם תפקודה נפגם עם השנים.
  7. הורמונים – הורמונים יכולים גם הם לפגוע בתפקוד התקין של מנגנוני גלגל העין ולפיכך אם אתם בגיל המעבר, בגיל ההתבגרות, בהריון או חווים כל תופעה אחרת הקשורה בהורמונים, יכול להיות שהיא הגורם לצריבה.

הפתרון הטוב ביותר לתחושות צריבה בלתי פוסקות בעיניים הוא קודם כל אבחון רופא. אתם יכולים לנקוט בצעדים ביתיים אולם כבר עכשיו קבעו תור.

למידע נוסף אודות יובש בעיניים https://dryeye.co.il


כל הזכויות שמורות